Informacja turystyczna miasta Augustowa.Prezentacja bazy noclegowej, atrakcje turystyczne i wypoczynkowe.

Witamy na portalu informacyjno-turystycznym Augustowskiej Organizacji Turystycznej

 

Na naszych stronach informacje z regionu, ciekawe atrakcje, ważne miejsca, informacje o miejscach noclegowych.

 

Nasze atrakcje...

Basen w Augustowie

Kompleks rekreacyjno – sportowy posiadający basen (wym. 25 m x 12,5 m x 1,2 m do 3,4 m głębokości), mały basen (wym. 12,4 m x 7 m x 0,8 m głębokości) z urządzeniami do masażu powietrzno-wodnego, wanny WHIRPOOL do gorących kąpieli z hydro - masażem, zjeżdżalnię wodną o długości 92 m, saunę, siłownię, solarium, salon odnowy biologicznej oraz bar kawowy. Obiekt doskonale nadaje się do całorocznej rekreacji i rehabilitacji. Jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wysoko wykwalifikowana kadra instruktorów i trenerów zapewnia profesjonalną obsługę i bezpieczeństwo.

Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie
 ul. Sucharskiego 15
tel./fax (+48) 87 643 67 58, 87 643 67 59
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.basenaugustow.pl

 

WIGIERSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA

WIGIERSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA - jedna z największych całorocznych atrakcji turystycznych regionu, powstała po odbudowaniu zabytkowej kolei leśnej. Jej szlak wiedzie przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską. W najurokliwszych krajobrazowo miejscach urządzone są przystanki widokowe: Binduga, Bartny Dół, Krusznik, Powały. Latem wycieczka po Puszczy odbywa się w odkrytych wagonikach, poza sezonem letnim – w krytych i ogrzewanych.

Lipiec i sierpień - odjazdy o godz. 10.00, 13.00, 16.00 

Przez cały rok- dla min. 15 osób (na zamówienie)

PONADTO:

  • przejażdżki zaprzęgami konnymi, kuligi,
  • biesiady w plenerze i w wagoniku jadącej kolejki, ogniska, grille,
  • wycieczka „W 1 dzień dookoła Wigier” (kolejka + zaprzęgi konne + statek)
  • dania regionalne w Restauracji przy Kolejce, 
  • 14 miejsc noclegowych w pensjonacie agroturystycznym,
  • wycieczki do Wilna, Trok, Kowna, Druskiennik.

Zapraszamy
Wigierska Kolejka Wąskotorowa
Płociczno Tartak 40
tel. 563 92 63, 603 165 390

www.augustowska.pl

 

Rejsy Katamaranem

Zapraszamy do skorzystania z rejsów katamaranem na dowolnie wybranych trasach. Nasze ekskluzywne katamarany (każdy wyposażony w 12 miękko tapicerowanych miejsc siedzących, odtwarzacz CD i MP3, stoliki z miejscami na napoje, (kawa, herbata serwowana w trakcie rejsu gratis) z ekskluzywną wykładziną podłogową) zawiozą Państwa w najatrakcyjniejsze miejsca naszego pojezierza (Dolina Rospudy, Rejsy Szlakiem Papieskim, Kanałem Augustowskim itp.) bez względu na pogodę.

Organizujemy także rejsy nocne gwarantując komfort pomimo niskich temperatur i deszczu. Udostępniamy także nasze obiekty pływające na imprezy okolicznościowe. Istnieje możliwość zamówienia piwa, drinków i posiłków w pubie "Blues Brothers" leżącym w sąsiedztwie portu.

Dla ośrodków wczasowych, wycieczek turystycznych i innych grup powyżej 20 osób bardzo atrakcyjne i dostępne ceny. Koszt wynajęcia statku 200 zł/godzinę, maksymalnie 12 osób. Rejsy wyłącznie ze sternikiem. Zapraszamy na rejsy grupy zorganizowane do 60 osób jednorazowo po wcześniejszej rezerwacji 506 766 235

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE NA WODZIE
Istnieje możliwość wynajęcia katamaranu na imprezy okolicznościowe na wodzie. Na pokładzie katamaranu po wcześniejszym uzgodnieniu może zostać zainstalowany grill, chłodziarka do napojów. Doskonały sprzęt grający zapewni wspaniała rozrywkę. Impreza na wodzie gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń dla zaproszonych gości.

PORT KATAMARANÓW

nad Rzeką Nettą

www.zegluga.augustow.pl

tel. 506 766 235

 

 

REJSY GONDOLAMI

WODNIK Regionalne Usługi Turystyczne
Szczebra 43a/2
16-304 Nowinka
tel. 87 641 95 72, 606 997 625
www.gondoleaugustow.com.pl
www.gondoleaugustow.pl

 


Wyciąg Nart Wodnych

Wyciąg nart wodnych wybudowany w Augustowie w 1999r. (jako pierwszy w Polsce), położony nad pięknym jeziorem Necko, jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu.
Polska Izba Turystyki urządzenie to uhonorowała prestiżowym tytułem "Atrakcja Turystyczna Roku 1999". Corocznie tysiące turystów odwiedzających Augustów próbuje swoich sił w jeździe na nartach wodnych.
Praktycznie każda osoba oswojona z wodą może uprawiać tą formę rekreacji.
Zapraszamy także do startu w organizowanych corocznie zawodach sportowych dla amatorów. Zapewniamy fachową obsługę, profesjonalnych instruktorów, sprzęt narciarski oraz moc niezapomnianych wrażeń. 

Godziny otwarcia:
- w okresie: 15 czerwca – 30 czerwca oraz 01 września – 30 września: godz. 10.30-18.30
- w okresie: 01 lipca – 31 sierpnia: godz. 8.00-20.00.

tel.  519 421 897

www.basenaugustow.pl/wyciag/

  • Ciekawe miejsca

  • Najlepsze noclegi...

Jesteś tutaj: Home Slideshow Nasze atrakcje...

Nasze logo Augustowska Organizacja Turystyczna powstała 5 listopada 2003 roku, skupia samorządy i przedsiębiorców branży turystycznej. Więcej...