Informacja turystyczna miasta Augustowa.Prezentacja bazy noclegowej, atrakcje turystyczne i wypoczynkowe.

Imprezy cykliczne

Wśród licznych imprez, z których znaczna cześć wpisała się do kalendarza kulturalno – sportowego miasta na stałe, każdy znajdzie coś dla siebie. W lipcu i sierpniu najwięcej dzieje się przy Plaży Miejskiej i Augustowskich Błoniach, gdzie odbywa się mnóstwo festynów, pokazów, konkursów, koncertów czołowych gwiazd polskiej estrady. Wieczorami ogromną popularnością cieszy się Rynek Zygmunta Augusta, wokół którego ulokowało się mnóstwo pubów i restauracji. Po dniu pełnym emocji można tu odpocząć w licznych ogródkach kawiarnianych i barach, posłuchać dobrej muzyki lub potańczyć. 

Augustów to przede wszystkim miasto sportów wodnych, jednak nie tylko miłośnicy „mokrych sportów” ściągają w te rejony. W ciągu kilku ostatnich lat zostało zmodernizowane centrum miasta oraz odrestaurowano bulwary nad rzeką Nettą i ulicę Mostową.

Wydarzenia cykliczne:

CO MA PŁYWAĆ, NIE UTONIE. Najbardziej widowiskowa impreza augustowskiego lata to Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym. Dostarcza emocji zawodnikom i dużą dawkę humoru widzom. Mistrzostwa organizowane są już od kilku lat przez Radio Białystok przy współudziale miasta. W ostatnią niedzielę lipca nad Nettę ściągają rzesze miłośników konstruowania nietypowych pojazdów wodnych.

Międzynarodowy Konkurs w Skokach na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup

Mistrzostwa Świata łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance

Augustowski Festiwal Bluesowy Blues Maraton

Augustowskie Motonoce

Z biegiem Kanału Augustowskiego

Kinogranie

Camerata Augustoviana

 

  • Najlepsze noclegi...

Jesteś tutaj: Home Kultura Imprezy Imprezy cykliczne

Nasze logo Augustowska Organizacja Turystyczna powstała 5 listopada 2003 roku, skupia samorządy i przedsiębiorców branży turystycznej. Więcej...