Informacja turystyczna miasta Augustowa.Prezentacja bazy noclegowej, atrakcje turystyczne i wypoczynkowe.

Działalność Organizacji

Augustowska Organizacja Turystyczna powstała 5 listopada 2003 roku, skupia samorządy i przedsiębiorców branży turystycznej. W ramach działań statutowych zajmujemy się promocją turystyki na terenie Powiatu Augustowskiego. Pragniemy opracować jednolitą strategię promocji markowych produktów turystycznych regionu. Uczestniczymy również w akcjach promocyjnych w mediach i prasie, bierzemy też czynny udział w targach turystycznych. W przyszłości zamierzamy organizować szkolenia dla branży turystycznej. Siedziba AOT mieści się przy Rynku Zygmunta Augusta 44, gdzie od 1 stycznia 2004 roku działa również nowoczesne Centrum Informacji Turystycznej. Biuro działa w sezonie od 8:00 do 20:00, poza sezonem od 8:00 do 16:00. Każdemu chętnie służymy fachową pomocą i informacjami dotyczącymi Powiatu Augustowskiego. Można tu również nabyć mapy i przewodniki po regionie oraz pamiątki z Augustowa. 

       W roku 2005 AOT zajęła II miejsce w konkursie na najlepsze centrum informacji turystycznej organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną,. Kapituła konkursu brała pod uwagę m.in. lokalizację placówki i jej dostępność dla turystów niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników (w tym znajomość języków obcych) oraz zasięg i kompleksowość udzielanych informacji.

Nie jest to pierwsza nagroda, jaką stowarzyszenie otrzymało w 2005 roku. Na targach turystycznych GTT w Gdańsku, które odbyły się w marcu odebraliśmy wyróżnienie za kampanię promocyjną „Augustowskie noce i dni”. Natomiast 22 września - Certyfikat POT za promocję Najlepszego Produktu Turystycznego w 2005r.

W 2009 roku, Augustowska Organizacja Turystyczna otrzymała jedną z najważniejszych nagród, a mianowicie ZŁOTY CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej za Turystyczny Produkt Roku 2009, KANAŁ  AUGUSTOWSKI - SZLAK PAPIESKI.

W skład Zarządu Augustowskiej Organizacji Turystycznej wchodzą:

Krzysztof Łukasz Wasilewski - PREZES

Ryszard Iwaszkiewicz - WICEPREZES

Marcin Straszyński - WICEPREZES

Adam Kwoska - SKARBNIK

Adam Janewicz - SEKRETARZ

  • Najlepsze noclegi...

Jesteś tutaj: Home Home Augustowska Organizacja Turystyczna Działalność Organizacji

Nasze logo Augustowska Organizacja Turystyczna powstała 5 listopada 2003 roku, skupia samorządy i przedsiębiorców branży turystycznej. Więcej...